نوسازان تنها موسسه تخصصی تحقیقاتی معماری در ایران

پنج سوال قبل از شروع تغییردکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه مدرن و زیبا

قبل از اینکه تصمیمات زیباشناسانه در مورد تغییر دکوراسیون آشپزخانه خود بگیرید مطمئن شوید آشپزخانه جدید در نهایت می تواند نیاز های پخت و پز شما را برآورده کند و علاوه بر آن جذابیت لازم برای شما را داشته باشد. در ادامه نکات زیباشناسانه ای در مورد بازسازی و نوسازی دکوراسیون آشپزخانه ارائه می شود.

 

 برای اینکه در آشپزخانه خود از کار کردن لذت ببرید برای شما پنج سوال مطرح می کنیم تا قبل از شروع بازسازی و نوسازی آشپزخانه خود آن را با خود و پیمانکار نوسازی خود مطرح نمایید

۱.      چگونه میخواهید از آشپزخانه خود استفاده نمایید؟

اگر به آشپزخانه به عنوان یک محیط کار نگاه می کنید و قصد دارید در آن سشتشو و پخت و پز انجام دهید باید آن را برای خود جذاب و سرگرم کننده کنید، در این صورت آشپزخانه در طراحی خانه شما نقش اساسی خواهد یافت در واقع باید به این قسمت خانه به عنوان اتاق کار خانم خانه نگاه کرد و سعی کرد تا آنجایی که ممکن است آنرا با میل و سلیقه ایشان طراحی و اجرا نمود. یادتان باشد یکی از دلایل عمده بازسازی و نوسازی خانه تغییرات برای منطبق سازی فضا های خانه با سلیقه و میل افراد بخصوص خانم ها است که مدت زیادی در منزل هستند. اگر ترجیح میدهید هنگام تبخ غذا در محیطی آرام و خلوت باشید، یک آشپزخانه کوچک که همه چی در یک پیدمان مثلثی در کنار شما باشد برای شما مناسب تر میباشد. اما اگر مایلید که آشپزخانه شما با حال و نشیمن پیوسته باشد از یک راهروی ورودی مشترک بین نشیمن و آشپزخانه استفاده کنید و مشخص کنید می خواهید چقدر از آشپزخانه پس از بازسازی از اتاق های دیگر قابل مشاهده باشد.

یا شاید شما دوست دارید در یک آشپزخانه جزیره ای که همه چیز در اطراف شما است استفاده کنید.

 

اگر آشپزخانه شما به حیاط خلوط دسترسی دارد سصی کنید بین کاربری این دو رابطه و همزادی ایجاد کنید، در طرح باز سازی از پنجره هایی که به سادگی باز و بسته می شوند و عایق صوت و حرارت هستند استفاده کنید.

۲.همزمان چه کسانی و چند نفر در آشپزخانه کار می کنند؟

این اطلاعات به طراح کمک می کند تا یک طرح بازسازی مناسب و بهینه برای شما آماده کند. اگر تعداد افراد خانواده شما زیاد است یا میهمانی های شما اکثرا با تعداد زیادی از اعضای خانواده برگزار می گردد، حساب کنید چند نفر می خواهند به شما در تهیه غذا کمک کنند و یا بعد از صرف غذا چند نفر برای کمک و تمیز کردن وارد آشپزخانه می شوند. اگر شما به صرف شام همراه تمامی اعضای خانه اهمیت می دهید، سعی کنید چیدمان شما در اشپزخانه جدید و باز سازی شده شما به گونه ای باشد که فضا برای میز غذا به اندازه کافی وجود داشته باشد تا استفاده از میز ناهار خوری راحت و دلچسب باشد و شور و اشتیاق برای کنار هم بودن را برای اعضای خانواده زیاد تر کند، استفاده از مدل های جزیره آشپزخانه که در آن یک میز ناهار خوری به صورت جزیره در آشپزخانه قرار می گیرد ایده ای مناسب است زیرا در این مدل همه چیز درو و اطراف ما است و نشست و بر خواست به سادگی انجام می شود.

۳ . ایا شما بیشتر غذا های تازه تبخ می کنید و یا از غذا های بسته بندی و نیمه آماده استفاده می کنید؟

خانواده ای مانند کارمندان و کسانی که زن و شوهر شاغل هستند که در درجه اول از غذاهای فریز شده و نیمه آماده ، بیسکوییت ها و کراکر ها استفاده می کنند به فضای فریزر بزرگتری احتیاج دارند، اما کسانی که از مواد غذایی تازه استفاده می کنند به فضای نگه داری کمتری احتیاج دارند و در عوض آین خانواده ها به فضای آماده سازی و تبخ بزرگتری نیاز دارند و باید در طرح بازسازی آن ها آشپزخانه را بزرگتر و با امکانات بیشتر دید.

با نوسازان تماس بگیرید، به روئیاهایتان نزدیک می شوید ۲۲۷۲۴۶۱۰

اگر شما مانند گروه دوم هستید باید در طرح بازسازی و نوسازی آشپزخانه شما از سینک ظرفشویی بزرگ و دولگنه استفاده شود، استفاده از یک مدل جزیره آشپزخانه که در جزیره آن میزکار قرار گرفته باشد برای این خانواده ها مناسب است.

۴. آیا شما در آشپزخانه کیک و نان می پذید و احتیاج به وسایل خاص و بزرگ داره؟

فکر کردن به این موضوعات و پاسخ به این سوالات نقش مهم و اساسی در طراحی و باز سازی آشپزخانه شما دارد.

برای کسانی که علاقه به پخت انواع کیک و نان را دارند باید یک قسمت در آشپزخانه با عنوان ایستگاه کیک پزی قرار داد. می توان از یک سکو و میز کار کشویی از جنس مناسب برای کار با خمیر که قابلیت پنهان شدن زیر درب کابینت داشته باشد استفاده نمود و یا از یک جایگاه کشویی برای قرار دادن میکسر استفاده کرد

۵. آیا دوست دارید آشپزخانه شما همه چیز داشته باشد اما همه چیز مخفی و پوشیده باشد؟

پاسخ به این سوال به طراح کمک می کند تا بفهمد چه مقدار از فضا را باید برای مواد غذایی و چه مقدار را برای تجهیزات قرار دهد.

با ما تماس بگیرید ۲۲۷۲۴۶۱۰ و ۲۲۷۲۴۶۱۱

تجریش خیابان فناخسرو پلاک۳ طبقه همکف

 

برچسب: