نوسازان تنها موسسه تخصصی تحقیقاتی معماری در ایران

۶ نکته مهم در بازسازی آشپزخانه

بازسازی  آشپزخانه

بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه تاثیر بسیار زیاد در روحیه و نشاط در خانه بخصوص برای خانم ها خواهد داشت. این بار سعی خواهیم کرد ۶ نکته بسیار مهم و اساسی در بازسازی آشپزخانه را مطرح نماییم.

نوسازان ارئه دهنده انواع خدمات بازسازی و دکوراسیون داخلی

 

۱- استفاده از مواد باکیفیت:

از مجری بازسازی آشپزخانه خود بخواهید در کابینت های کشویی حتما از ریل های باکیفیت و همراه با تکنولوژی روز استفاده نماید و همچنین از لولا های مرغوب و باکیفیت در درب های کابینت ها استفاده نماید ، لولا ها وریل ها و دیگر یراق های پرکار آشپزخانه  اگر از نوع  نامرغوب باشند مشکلاتی مانند خوب بسته نشدن درب ها و صداهای آزار دهنده، همتراز و یکنواخت نبودن درب ها را به همراه خواهند داشت. نوع چوب کابینت ها نیز بسیار مهم و اساسی است، استفاده از روکش های ضد خش، نسوز و با جذابیت بالا برای کابینت ها را توسیه می نماییم.

۲- تعیین مناسب ارتفاع کابینت ها:

از نظر ما بهتر است در زمان بازسازی آشپزخانه تا جایی که سقف اجازه می دهد ار تفاع کابینت های هوایی را افزایش دهید با این کار فضای بیشتری برای قرار دادن چیز هایی که کمتر مورد استفاده هستند و در ماه یک یا دو بار از آنها استفاده می نمایید ایجاد می شود. اما اگر ارتفاع سقف شما از ۳.۲متر بیشتر است توسیه می کنیم فضای بالاتر از ارتفاع ۳.۲ را برای لوزم تزئینی اختصاص دهید و یا ار قفسه های بدون درب استفاده نمایید.

۳- کدام قسمت ها نیاز به رنگ شدن دارند:

قسمت هایی که نیاز به رنگ شدن دارند را مشخص کنید و رنگ مورد نظر خود را انتخاب نمایید. نکته اصلی این است که قبل از شروع عملیات نصب کابینت ها، سینک و شی آلات باید فرایند رنگ کاری در آشپزخانه به اتمام رسیده باشد.

۴- یک کانتر ورودی زیبا انتخاب کنید:

استفاده از یک ورودی جذاب و زیبا به چشم نواز شدن و خیره کننده بودن آشپزخانه شما در فرایند بازسازی کمک خواهد کرد. از صفحه های هایگلاس و مصنوعی با طرح های خیره کننده ویا سنگ های طبیعی و زیبا استفاده کنید.

۵- از ساختار جزیره ای استفاده کنید:

بررسی های انجام شده نشان می دهد خانم ها در آشپزخانه در یک حرکت دائمی مثلث شکل هستند، یعنی بین اجاق گاز، سینک ظرفشویی و یخچال در حال حرکت هستند، اگر در بازسازی آشپزخانه خود از ساختار جزیره ای استفاده نمایید، مثلث کار بسیار نزدیک به هم می شود و خانم خانه راحتر آشپزی خواهد کرد، اجاق گاز و یا سینک ظرف شویی می توانند در وسط و به صورت جزیره باشند.

۶- سازگاری با دیگر اجزاء:

در فرآیند بازسازی جزئی مانند بازسازی یک قسمت مانند آشپزخانه با ید این نکته را در نظر گرفت که نباید زیاد از محیط های دیگر خانه فاصله گرفت که یک تفاوت عمده و بدون هماهنگی به چشم برسد، برای کسانی که می خواهند قسمتی از خانه را به صورت بنیادی بازسازی نمایند پیشنهاد می کنیم که کمی تغییر در رنگ و چیدمان قسمت های دیگر مانند سالن پذیرایی و نشیمن ایجاد کنند و تا حد امکان بین فضاها هارمونی ایجاد نمایند.

نوسازان ارئه دهنده انواع خدمات بازسازی و دکوراسیون داخلی

نشانی تجریش خیابان شهید فناخسرو پلاک ۳ طبقه همکف ۲۲۷۲۴۶۱۰

 

برچسب: