نوسازان تنها موسسه تخصصی تحقیقاتی معماری در ایران

طراحی سه بعدی خانه رویایی خود را از ما بخواهید

باسمه تعالی

چرا نیاز به طراحی سه بعدی داریم؟ ۵ دلیل برای انجام این کار

زمانی که شما می خواهید خانه و آپارتمان خود را بازسازی و یا تغییر دکورسیون دهید، طراحی سه بعدی به شما کمک می کند تا در هزینه ها صرفه جویی کنید و در انتهای عملیات بازسازی دقیقا به آنچه که انتظار دارید برسید.

به عنوان کسی که می خواهد دکوراسیون خانه خود را تغییر دهد، هرگز برای آنچه در ابتدا و قبل از شروع عملیات بازسازی ندیده اید هزینه پرداخت نکنید. قبل از شروع تخریب و بازسازی مطمئن شوید پروژه تغییر دکوراسیون شما همانگونه پیش خواهد رفت که شما انتظار دارید و در ذهن خود مجسم کرده اید.

امروزه بهترین راه برای درک و احساس کردن یک طراحی مشاهده آن در یک نمای سه بعدی می باشد. به جای اینکه سعی کنید در تخیل خود طرح جدید را بسازید و در ذهن خود ببینید که مثلا فاصله درب حمام با آشپزخانه مناسب است یا نه، یک طراحی سه بعدی به شما این امکان را می دهد تا قبل از شروع هر کاری، در خانه مورد نظر خود و آنچه در ذهن می پرورانید قدم بزنید و در صورت نیاز قسمتهایی را به آن اضافه و یا کم کنید. شما می خواهید اتاق نشیمن رو با پنجره های قرمز رنگ ببینید؟ مشکلی نیست. آیا می خواهید چشم انداز پنجره اتاق خواب را ببینید؟ اصلا نظر خود را تغییر دهید و اتاق های خود را بدون پنجره ببینید و یا هر تغییر جزئی و کلی که مورد نظر شما باشد، در اینجا شما می توانید هر کار که در ذهن دارید را اجرا کنید.

طراحی سه بعدی یک راه سریع و البته کارآمد برای دیدن هریک از بخش های خانه قبل از ساخته شدن و در نتیجه کاهش هزینه های دوباره کاری ها است. هنگامی که یک معمار طراح برای شما طرح سه بعدی آماده می کند شما می توانید آگاهانه از آنچه در انتهای کار خواهید داشت، کار خود را شروع کنید. در ادامه پنج دلیل برای داشتن نمای سه بعدی قبل از پروژه را بیان می کنم.

  1. فهم و شبیه سازی نقشه های سنتی دو بعدی در ذهن کمی مشکل است. اکثر آدم ها می توانند ایده اصلی و کلی را از یک طرح دوبعدی متوجه بشوند اما تجسم کردن آنچه در فضا اتفاق خواهد افتاد کار مشکلی است که اغلب آدم ها در این موضوع دچار اشتباه شده و پس از پایان کار می گویند با آنچه در ذهن متصور شده بودیم متفاوت اجرا شده است. به هرحال زمانی که ما قادر باشیم طراحی خانه خود را به صورت سه بعدی ببینیم و تجربه کنیم، درک بهتر و صحیح تری از آنچه در آینده خواهیم داشت به دست می آوریم و خیلی بهتر و مفید تر می توانیم تصمیم گیری و انتخاب کنیم.
  2. می توانید با برگزاری جلسات با مهندس معمار خود، طرح ها سه بعدی ارائه شده را تغییر دهید تا به طرح ایده آل و مورد نظر خود برسید. جلسات و نشست ها با مهندس معمار همراه اعضای خانواده یکی از بهترین راه ها برای تکمیل فرآیند طراحی می باشد که شما را مطمئن می کند هیچ چیزی در طرح بازسازی شما نادیده گرفته نشده است. در حقیقت در یک طراحی سه بعدی شما می توانید در میان خانه رویایی خود پرواز کنید و تمامی جزئیات را ببنید و هرکجا را که مایل بودید حذف و یا تغییر دهید. بسیاری از جلسات طراحی سه بعدی  کارآمد و موثر در اتاق های کنفرانس و با حضور افراد و به صورت رسمی برگزار می گردد، این سبک برگزاری جلسات برای طراحی باعث ایجاد ایده های جالب می گردد که می توان در همان جلسه آن را ایجاد کرد و نتیجه را مشاهده کرد.
  3.  

    نمای سه بعدی نهوه ارتباط ساختمان با محیط اطراف را نشان می دهد و این موضوع سبب می شود همسایه ها با دیدن نمای سه بعدی خارج ساختمان شما را در تکمیل فرایند ساخت و ساز بیشتر یاری نمایند.

  4. طراحی سه بعدی به نحو چشمگیری تغییرات در پایان باز سازی و ساخت و ساز را کاهش می دهد که این موضوع سبب کاهش متقابل هزینه ها و صرفه جویی در وقت و زمان اجرا خواهد شد.
  5. طراحی سه بعدی به شما کمک می کند تا برای چیزهایی که مورد نظر شما نیست هزینه نکنید. داشتن یک دید جامع از پروژه بازسازی و یا ساخت و ساز قبل از شروع عملیات اجرا یکی از بهترین روش ها در جلوگیری از انجام دوباره کاری ها و کار های غیر ضروری است.

علاوه بر آنچه در بالا گفته شد، برای اجرای آنچه در طراحی منزل شما دیده شده نیاز به یک تیم اجرایی باتجربه و باسابقه است که بتواند طرح مورد نظر شما را با تمام جزئیات و با کیفیت مطلوب اجرا نماید، و اگر تیم طراح و مجری با یکدیگر متحد باشند و یا طراح مسئولیت اجرا را نیز بر عهده بگیرد می توانید به میزان بسیار زیاد به خانه ایده آل و رویایی خود دست یابید.

موسسه نوسازان با بیش از سی سال سابقه طراحی و اجرا، جمعی از طراحان و گروه های اجرایی را گرد هم جمع نموده و آماده ارائه خدمات ساخت و ساز و بازسازی آپارتمان، ویلا، دفتر کار، غرفه های نمایشگاهی و...  به شما می باشد. با ما تماس بگیرید.

نشانی ما: تجریش خیابان شهید فنا خسرو پلاک۳ طبقه همکف  شماره های تماس : ۲۲۷۲۴۶۱۰  و  ۲۲۷۲۴۶۱۱

منبع :www.houzz.com